Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

Proč držet suchý únor, když nejsme alkoholici?

  02.02.2019   |     Žádný komentář

Únor je suchý měsíc. Mnoho lidí se rozhodlo tento měsíc být zcela bez alkoholu. Je to maraton pro alkoholiky. Zkoušejí, jestli to vydrží. My, kteří ale alkohol pijeme jen občas a příležitostně to asi dělat nemusíme.

Proč rádi pijeme alkoholické nápoje? Pro mě jsou to tři důvody:

1) Mám rád jejich chutě. Například hořký Aperol Spritz.
2) Mám rád vzpomínky na místa, kde jsem nápoje pil.
3) A na konec - pití je spojeno se setkáním s přáteli, povídání a dobrým společenským pocitem.

Celý článek >>

Když se řekne Itálie

  24.01.2019   |     Žádný komentář

Když se řekne Itálie, tak si hned představím pizzu, spaghetti, aperol spritz, tiramisu a cappuccíno. Faktem ale je, že italská horská gastronomie v oblasti Alp a Jižního Tyrolska od tradiční italské kuchyně poměrně dost liší. V horských oblastech to není jen o pizze a těstovinách. Na středomořské menu zde jen tak nenarazíte. Gastronomie je zde značně propojena i se sousedním Rakouskem.

Celý článek >>

Půlnoční novoroční zamyšlení z hřebenů Jizerek

  01.01.2019   |     7 komentářů

Je 19:00 hodin večer 31. prosince 2018. Sedím v křesle a čtu si časopis. Najednou mi čtení přeruší myšlenka: Přece nemůžeme strávit poslední den v roce v křesle u kamen. Zvedám se, balím lyže a boty a vyrážíme s Mirkou do Jizerek.

Na Šámalově chatě se naplno slavilo a řinčela diskotéková hudba. Uvnitř jsme hned potkali naše kamarády a dali si na přivítanou jednoho paňáčka. Poseděli jsme a probrali nejnovější události. Pak už byl ale čas vyrazit na běžkách do stopy.

PF2019
PF2019
PF2019
Celý článek >>

NOVÝ MODERNÍ CYKLISTICKÝ VLEK NA KOLA ZA AUTOBUS

  24.10.2018   |     Žádný komentář

Všechno se musí pořád zlepšovat a tak i naše Sunbike ck musí jít s dobou. Tentokrát jsme se rozhodli udělat velký skok. Pořídili jsme nový vlek na kola od německé firmy Bikeliner. Tato firma dodává vleky většině západoevropských cyklistických cestovních kanceláří. Jedná se o nemodernější, patentovaný a velmi propracovaný systém. Vlek je pevné skříňové konstrukce. Žádné plachty. Zadní stěna je sklopná rampa, po které se do vleku i s kolem najíždí. Uchycení kol je speciální a jednoduché. Kola jsou oproti sobě mírně posunutá a tak se žádné nikdy nedotýká jiného kola. Rychlost nakládání je vysoká. U těžších kol je k dispozici jakýsi jeřáb, který kolo nadzvedne.

Bikeliner
Bikeliner
Celý článek >>

Jak se proslavil Matěj Karásek

  23.10.2018   |     1 komentář

Doslova vědeckou senzací se stal mladý český vědec Matěj Karásek. Devět let pracuje na univerzitě v Bruselu a nyní v Delftu. Sestrojil malého létajícího robota (drona), který kopíruje let kolibříka nebo vosičky octomilky. Podívejte se na video, jak robot létá (viz dole).

Celý článek >>