Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

SETKÁME SE S VÁMI NA FOR BIKES 2019

  03.03.2019   |     Žádný komentář

Jubilejní 10. Ročník největšího cyklistického veletrhu v České republice se uskuteční 29. – 31. 3. 2019 v tradičních prostorách PVA EXPO Letňany. SUNBIKE CK bude v Hale 1 na stánku 1B09.

Největší cyklistický veletrh v České republice FOR BIKES otevírá každoročně cyklistickou sezonu a nabízí cyklosortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. Vystavovatelé představují návštěvníkům novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, velomateriálu, doplňků, výživy, oblečení a veškerých služeb spojených s cyklistikou a cyklodopravou – mapy, navigace, kamery, cyklostezky, bikeparky, cyklozájezdy.

Celý článek >>

Splňte si svůj velký cyklistický sen

  28.02.2019   |     Žádný komentář

Určitě každý, kdo jezdí rád po světě na kole, má spoustu snů, kam by se chtěl ještě vydat. Je to v samotné lidské podstatě, posunovat si pořád výš svoje hranice a klást si vyšší a vyšší cíle. Jedním z nich může být přejet USA od západu na východ. Zdá se to jako nemožné, ale už se to blíží.

Udělat takovou velkou cestu není vůbec jednoduché. Nejhorší je kudy vlastně jet. Konečně se našel někdo, kdo to vymyslí za nás a ideální cestu nám připraví. Zbytek už bude jednodušší. Odvážit se! Zabalit všechny věci a vydat se na cestu.

Celý článek >>

Proč držet suchý únor, když nejsme alkoholici?

  02.02.2019   |     680 komentářů

Únor je suchý měsíc. Mnoho lidí se rozhodlo tento měsíc být zcela bez alkoholu. Je to maraton pro alkoholiky. Zkoušejí, jestli to vydrží. My, kteří ale alkohol pijeme jen občas a příležitostně to asi dělat nemusíme.

Proč rádi pijeme alkoholické nápoje? Pro mě jsou to tři důvody:

1) Mám rád jejich chutě. Například hořký Aperol Spritz.
2) Mám rád vzpomínky na místa, kde jsem nápoje pil.
3) A na konec - pití je spojeno se setkáním s přáteli, povídání a dobrým společenským pocitem.

Celý článek >>

Když se řekne Itálie

  24.01.2019   |     Žádný komentář

Když se řekne Itálie, tak si hned představím pizzu, spaghetti, aperol spritz, tiramisu a cappuccíno. Faktem ale je, že italská horská gastronomie v oblasti Alp a Jižního Tyrolska od tradiční italské kuchyně poměrně dost liší. V horských oblastech to není jen o pizze a těstovinách. Na středomořské menu zde jen tak nenarazíte. Gastronomie je zde značně propojena i se sousedním Rakouskem.

Celý článek >>

Půlnoční novoroční zamyšlení z hřebenů Jizerek

  01.01.2019   |     7 komentářů

Je 19:00 hodin večer 31. prosince 2018. Sedím v křesle a čtu si časopis. Najednou mi čtení přeruší myšlenka: Přece nemůžeme strávit poslední den v roce v křesle u kamen. Zvedám se, balím lyže a boty a vyrážíme s Mirkou do Jizerek.

Na Šámalově chatě se naplno slavilo a řinčela diskotéková hudba. Uvnitř jsme hned potkali naše kamarády a dali si na přivítanou jednoho paňáčka. Poseděli jsme a probrali nejnovější události. Pak už byl ale čas vyrazit na běžkách do stopy.

PF2019
PF2019
PF2019
Celý článek >>