Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

Jak Peter Sagan na Tour zvítězil v Alsasku

  11.07.2019   |     2 komentáře

Francie je země cyklistice zaslíbená. Kdo tam kdy jel na kole po silnici ví, že jeho šance na přežití je proti českým komunikacím mnohem vyšší. Francouzští řidiči v cyklistovi nevidí nepřítele. A když se jedná o modlu jménem Tour de France, jde všechno ostatní stranou. Pokud závod, na který jsou Francouzi patřičně hrdí, projíždí jejich obcí, vezmou si dovolenou, pozvou známé, vyndají na ulici ke trati gril a čekají na závodníky. Grilují, popíjejí pivo a užívají si den, v němž se stanou součástí svátku jménem Tour de France.
Po dlouhých deseti letech se Tour de France zase vrátila do východní Francie, do části zvané Alsasko. Je to jedna z nejkrásnějších částí Francie. Jednoduše si jí představíme tak, jako bysme byli na úpatí kolem tisíce metrů vysokého pasů hor. No a podle tohoto pásu hor jsou všude malá, půvabná vinařská městečka, plná krásných hrázděných domů, vysokých kostelů a náměstíček s kašnami. Všude okolo nich jsou vinice a na kopcích hrady. V domcích a usedlostech bydlí vinaři, kteří vyrábějí jedny z nejlepších vín na světě.

Celý článek >>

Jak jsem byl poprvé na spinningu

  28.06.2019   |     Žádný komentář

Náš kamarád Hroch, každoroční účastník cyklistických zájezdů, se rozhodl zlepšit přípravu a šel v jednom pražským fitku vyzkoušet spinning. Chtěl se připravit na zájezd Lago di Garda. Svoje zážitky z 1.hodiny popisuje zde:

Spinning je slovo odvozeno od slovního základu anglického slova spin(rotace, točení, otočka)…Významově se jedná o pojmenování pohybu (činnosti) s točivým momentem. Výraz se užívá po celá staletí v oblasti průmyslu, obchodu, zemědělství a sportu a to hlavně v souvislosti s vyjádřením onoho „točivého momentu“. Ve sportu se jedná o vysoce účinné kardiovaskulární skupinové cvičení. Toliko (a ještě daleko více) praví o spinningu Wikipedie.

Celý článek >>

Splňte si svůj velký cyklistický sen

  28.02.2019   |     Žádný komentář

Určitě každý, kdo jezdí rád po světě na kole, má spoustu snů, kam by se chtěl ještě vydat. Je to v samotné lidské podstatě, posunovat si pořád výš svoje hranice a klást si vyšší a vyšší cíle. Jedním z nich může být přejet USA od západu na východ. Zdá se to jako nemožné, ale už se to blíží.

Udělat takovou velkou cestu není vůbec jednoduché. Nejhorší je kudy vlastně jet. Konečně se našel někdo, kdo to vymyslí za nás a ideální cestu nám připraví. Zbytek už bude jednodušší. Odvážit se! Zabalit všechny věci a vydat se na cestu.

Celý článek >>

Proč držet suchý únor, když nejsme alkoholici?

  02.02.2019   |     1575 komentářů

Únor je suchý měsíc. Mnoho lidí se rozhodlo tento měsíc být zcela bez alkoholu. Je to maraton pro alkoholiky. Zkoušejí, jestli to vydrží. My, kteří ale alkohol pijeme jen občas a příležitostně to asi dělat nemusíme.

Proč rádi pijeme alkoholické nápoje? Pro mě jsou to tři důvody:

1) Mám rád jejich chutě. Například hořký Aperol Spritz.
2) Mám rád vzpomínky na místa, kde jsem nápoje pil.
3) A na konec - pití je spojeno se setkáním s přáteli, povídání a dobrým společenským pocitem.

Celý článek >>

Když se řekne Itálie

  24.01.2019   |     Žádný komentář

Když se řekne Itálie, tak si hned představím pizzu, spaghetti, aperol spritz, tiramisu a cappuccíno. Faktem ale je, že italská horská gastronomie v oblasti Alp a Jižního Tyrolska od tradiční italské kuchyně poměrně dost liší. V horských oblastech to není jen o pizze a těstovinách. Na středomořské menu zde jen tak nenarazíte. Gastronomie je zde značně propojena i se sousedním Rakouskem.

Celý článek >>