Zájezdy plné zážitků

Aktivní dovolená na kole nebo na lyžích

Najděte si partnera na kolo

  09.11.2019   |     Žádný komentář

Naši kamarádi na cyklistických zájezdech SUNBIKE nám často říkají, že fungujeme také jako seznamka. Už hodně z nich na zájezdech poznalo nové kamarády nebo i životní partnery. Další kamarádi nám volají, jestli na zájezdu, na který chtějí jet, bude někdo sám, aby se k němu přidali. Další volají, jestli na zájezdu bude nějaká hezká samotná paní, resp. nějaký hezký samotný pán. Často tedy musíme řešit i takové problémy.
Nyní jsme ale narazili na pomoc. Objevili jsme ..

Celý článek >>

Dnes ráno jsem viděl, jak starší paní v autě srazila cyklistu

  25.08.2019   |     Žádný komentář

Dnes ráno jsem viděl, jak starší paní v autě srazila cyklistu. Mezi našimi dvěma městy byla vybudována nová silnice. Je super. Rychle projedete a cesta se velmi zkrátila. A jak je to s cyklisty? Na ty se zase zapomnělo. Ti otrlí jezdí po nové silnici. Ti normální si našli kombinaci staré silnice, cesty u lesa za svodidly a louky. No a právě tady se to stalo.

Paní, která vyjížděla od baráku na louce, vůbec nepředpokládala, že by zde nějaký cyklista mohl jet, i když jich tady denně projede kolem padesáti. Vyjela prudce z cesty a cyklista, který zde právě projížděl, se jí zalekl, zabrzdil, vzal to po hlavě přes přední kapotu a rozplácnul se na asfaltce.

Paní vyskočila z auta a nevěřícně třeštila oči a rukama si v hrůze držela hlavu. Nakonec to nebylo tak strašné a cyklista odjel do práce na kole a paní asi někam na nákupy. Takže ten lepší konec.

Celý článek >>

Jak Peter Sagan na Tour zvítězil v Alsasku

  11.07.2019   |     Žádný komentář

Francie je země cyklistice zaslíbená. Kdo tam kdy jel na kole po silnici ví, že jeho šance na přežití je proti českým komunikacím mnohem vyšší. Francouzští řidiči v cyklistovi nevidí nepřítele. A když se jedná o modlu jménem Tour de France, jde všechno ostatní stranou. Pokud závod, na který jsou Francouzi patřičně hrdí, projíždí jejich obcí, vezmou si dovolenou, pozvou známé, vyndají na ulici ke trati gril a čekají na závodníky. Grilují, popíjejí pivo a užívají si den, v němž se stanou součástí svátku jménem Tour de France.
Po dlouhých deseti letech se Tour de France zase vrátila do východní Francie, do části zvané Alsasko. Je to jedna z nejkrásnějších částí Francie. Jednoduše si jí představíme tak, jako bysme byli na úpatí kolem tisíce metrů vysokého pasů hor. No a podle tohoto pásu hor jsou všude malá, půvabná vinařská městečka, plná krásných hrázděných domů, vysokých kostelů a náměstíček s kašnami. Všude okolo nich jsou vinice a na kopcích hrady. V domcích a usedlostech bydlí vinaři, kteří vyrábějí jedny z nejlepších vín na světě.

Celý článek >>

Splňte si svůj velký cyklistický sen

  28.02.2019   |     Žádný komentář

Určitě každý, kdo jezdí rád po světě na kole, má spoustu snů, kam by se chtěl ještě vydat. Je to v samotné lidské podstatě, posunovat si pořád výš svoje hranice a klást si vyšší a vyšší cíle. Jedním z nich může být přejet USA od západu na východ. Zdá se to jako nemožné, ale už se to blíží.

Udělat takovou velkou cestu není vůbec jednoduché. Nejhorší je kudy vlastně jet. Konečně se našel někdo, kdo to vymyslí za nás a ideální cestu nám připraví. Zbytek už bude jednodušší. Odvážit se! Zabalit všechny věci a vydat se na cestu.

Celý článek >>

Proč držet suchý únor, když nejsme alkoholici?

  02.02.2019   |     Žádný komentář

Únor je suchý měsíc. Mnoho lidí se rozhodlo tento měsíc být zcela bez alkoholu. Je to maraton pro alkoholiky. Zkoušejí, jestli to vydrží. My, kteří ale alkohol pijeme jen občas a příležitostně to asi dělat nemusíme.

Proč rádi pijeme alkoholické nápoje? Pro mě jsou to tři důvody:

1) Mám rád jejich chutě. Například hořký Aperol Spritz.
2) Mám rád vzpomínky na místa, kde jsem nápoje pil.
3) A na konec - pití je spojeno se setkáním s přáteli, povídání a dobrým společenským pocitem.

Celý článek >>